UKS BASKET OSTRÓW WIELKOPOLSKI

sobota, 27 października 2012

Wielkie emocje w Lesznie!

W dniu dzisiejszym młodziczki starsze rozegrały mecz wyjazdowy z Tęczą Leszno, która uchodzi za jednego z ligowych faworytów. Po niezwykle emocjonującej końcówce nasze dziewczyny zwyciężyły w tym niezwykle trudnym pojedynku 58:57!

Losy spotkania ważyły się do samego końca a w osiągnięciu dobrego wyniku naszej drużynie nie przeszkodziła nieco słabsza w naszym wykonaniu pierwsza kwarta, przegrana 20:9. Do przerwy udało się odrobić część strat a w trzeciej odsłonie wyjść na prowadzenie i na tablicy wyników po trzydziestu minutach gry widniał rezultat 45:41 dla Basketu. Ostatnie dziesięć minut miejscowe zawodniczki rozpoczęły z ogromną determinacją i bardzo szybko doprowadziły do wyrównania. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk a w samej końcówce próby nerwów nie wytrzymały dziewczęta z Leszna, które mogły w ostatnich sekundach odwrócić losy spotkania, ale nie trafiały spod samego kosza i ostatecznie nie przechyliły szali zwycięstwa na swoją stronę.

Ogromne gratulacje dla całego zespołu za walkę do samego końca!

Tęcza Leszno - UKS Basket 57:58 (20:9, 12:20, 9:16, 16:13)
Punkty dla UKS Basket zdobyły: Julia Niełacna 15, Natalia Benedykcińska 9, Weronika Hipp 9, Wiktoria Jakubowicz 8, Nicola Waliszewska 7, Wiktoria Jenczewska 4, Agata Kowalczyk 2, Anna Walczak 2, Laura Wawrzyniak 2, Weronika Kasprzak 0, Agata Rybak 0.