UKS BASKET OSTRÓW WIELKOPOLSKI

sobota, 17 listopada 2012

Kadetki wygrywają z Olimpem!

Sporo emocji towarzyszy występom naszych dziewczyn w bieżącym sezonie. Nie inaczej było w pojedynku z Olimpem Rawicz, który do samego końca trzymał w napięciu i ostatecznie zakończył się triumfem UKS Basket 60:59!

Spotkanie rozpoczęło się od kilku udanych akcji w ofensywie, które kończyły się celnymi rzutami i dodatkowo możliwością zdobycia jeszcze jednego punktu za przewinienie naszych rywalek. Jednak i ostrowianki nie pozostawały dłużne i szybko złapały pięć przewinień zespołowych a po upływie pierwszych dziesięciu minut aż trzy pierwszopiątkowe koszykarki miały na swym koncie po dwa faule. Dopiero pod koniec tej części gry nasze przeciwniczki objęły prowadzenie i utrzymały przewagę do końca pierwszej połowy.

Straty zaczęliśmy odrabiać po przerwie. Dobrą zmianę dała Zuzanna Jędrzejak, która w ciągu pięciu minut gry zdobyła sześć punktów, podczas gdy cały zespół rywalek w całej trzeciej kwarcie - zaledwie dziewięć. Mocna obrona zaowocowała sporą liczbą przechwytów, które w znacznym stopniu pomogły wypracować siedmiopunktową przewagę, która po trzydziestu minutach gry dała prowadzenie naszej drużynie 48:45. Ostatnia kwarta to prawdziwa nerwówka, chociaż można było odskoczyć przeciwnikowi na więcej niż 5-6 punktów. To jednak nasze rywalki szybko rzuciły dwa kosze i zrobiło się gorąco, jednak tę próbę nerwów lepiej wytrzymały nasze dziewczyny i to one mogły się cieszyć z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

Ogromne brawa za ambicję i wolę walki do samego końca. Duże też podziękowania w stronę naszych kibiców, którzy ponownie wypełnili halę przy ul. Waryńskiego. Doping i wsparcie zawsze bardzo się przydaje - wielkie dzięki raz jeszcze i już dziś zapraszamy na kolejne mecze naszego zespołu. A jutro wszyscy trzymamy kciuki za mecz młodziczek w Poznaniu.

UKS Basket Ostrów - Olimp Rawicz 60:59 (20:21, 12:15, 16:9, 12:14)
Punkty dla UKS Basket zdobyły: Joanna Stempniewicz 15, Anna Kasprzyk 15, Katarzyna Joks 12, Zuzanna Jędrzejak 8, Katarzyna Gulcz 4, Żaneta Ławniczak 4, Marta Frankiewicz 2.