UKS BASKET OSTRÓW WIELKOPOLSKI

sobota, 16 lutego 2013

Zwycięstwo!!!

Ogromny krok w stronę rozgrywek strefowych zrobiły dzisiaj młodziczki starsze UKS Basket, które na własnym parkiecie wygrały z niepokonanym dotąd MUKS-em Poznań 61:53!

Mecz tradycyjnie był pełen nerwów, ale na szczęście tym razem nie musieliśmy gonić rywalek w ostatniej kwarcie, dzięki czemu z dużo większym spokojem można było rozgrywać kolejne akcje. Od samego początku obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, choć w drugiej kwarcie nasz zespół prowadził już 28:13, ale MUKS to przecież czołowa ekipa w kraju i dziewczyny szybko nadrobiły te straty. Jeszcze lepszy w ich wykonaniu był początek drugiej części spotkania i od tego momentu gra toczyła się praktycznie kosz za kosz.Naszą największą bolączką były szybko popełniane przewinienia - sędziowie szczególnie w drugiej i czwartej kwarcie w niespełna dwie minuty odgwizdali nam cztery faule, przez co musieliśmy grać ostrożniej, by rywali nie miały okazji stawać na linii rzutów wolnych. Na szczęście w najważniejszych momentach trafialiśmy spod kosza i już na osiemdziesiąt sekund przed końcem meczu prowadziliśmy różnicą dziesięciu punktów. W końcówce dziewczyny nie dały już sobie odebrać zwycięstwa, na które z całą pewnością zasłużyły. Kto wie czy nie był to nasz najlepszy w tym sezonie mecz przeciwko drużynie z czołówki tabeli, w każdym razie bardzo mocno przybliżyliśmy się do miejsca w trójce, które gwarantuje nam walkę w strefie o awans do rozgrywek centralnych. Nie zabrakło również dopingu naszych kibiców, którzy jak zawsze mocno przeżywali nasz mecz i cieszymy się, że mogliśmy to dzisiejsze spotkanie zakończyć w jakże przyjemnych nastrojach.

UKS Basket Ostrów - MUKS Poznań 61:53 (14:10, 16:12, 13:18, 18:13)
Punkty dla naszego zespołu zdobyły: Julia Niełacna 20, Weronika Hipp 12, Laura Wawrzyniak 6, Natalia Benedykcińska 5, Anna Walczak 5, Nicola Waliszewska 5, Wiktoria Jakubowicz 3, Agata Kowalczyk 3, Wiktoria Jenczewska 2, Agata Rybak 0, Weronika Kasprzak 0.