UKS BASKET OSTRÓW WIELKOPOLSKI

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Stało się!!! Jesteśmy w półfinałach:)

W ostatni weekend rozgrywaliśmy na naszej sali Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetek w koszykówce. Do Ostrowa zjechały uznane koszykarskie marki. MOS Ślęza Wrocław jeden z faworytów tych rozgrywek, bardzo waleczna drużyna Żaka Nowy Sącz oraz Muksu 21 Plock.
Nie byliśmy faworytami tego turnieju ale jak to MY...zawsze na przekór:)
Pierwszy mecz zagraliśmy z koszykarkami z Wrocławia....i już na początku zaskoczenie.
Pierwsza kwarta zakończona naszą wysoką wygraną 27:12, kolejna 23:17 i na przerwę schodzimy w niezłych nastrojach:)
Po przerwie wrocławianki rzucają się w pogoń lecz bez dużego efektu. Dajemy naszym przeciwniczkom odrobić zaledwie jeden punkt i na inauguracje wygrywamy 77-57...

W drugim dniu przyszło nam się z mierzyć z zawodniczkami MUKS 21 Płock. Po spotkaniu ze Ślęzą niestety nie jesteśmy w najlepszej formie. Zostawiliśmy sporo zdrowia i to niestety widać podczas pierwszej połowy. Bardzo dużo niecelnych rzutów, brak zastawienia i zbiórki pozwala naszym rywalkom na uzyskanie w pierwszej połowie 4- punktowej przewagi. Tuż po przerwie nasze rywalki dokładają kilka oczek przewagi i zaczyna robić się gorąco. Ostatnia kwarta to jednak powrót do naszego grania - wygrywamy tę kwartę 21-12 i zwyciężamy drugie spotkanie w turnieju. Awans do półfinałów jest bardzo blisko...wystarczy przyklepać to w niedzielę w meczu z Żakiem..
Po spotkaniu Płocka z Wrocławiem przyszła kolej na nasz mecz. Od początku wyszliśmy mocno skoncentrowani i uzyskaliśmy niewielka przewagę, której nie oddaliśmy do końca meczu. No i stało się!!!
WOW - jesteśmy w półfinałach Mistrzostw Polski:))